1-03 „Patterns”


Tytuł USA: Patterns
Tytuł PL: Wzorce
Tytuł DE: Nasser Tod
Tytuł FR: Oeil pour Oeil

Premiera USA: 03/10/1999
Premiera PL: TVN – 20/09/2000/TVN7 – 03/03/2003
Premiera DE: 07/04/2003
Premiera FR: 21/09/2001

Muzyka:
Esquires – „Get on Up”

Scenariusz: JOHN RIDLEY
Reżyseria: CHRISTOPHER CHULACK

Sully’ego w drodze do pracy mijają starsze kobiety, które ewidentnie go podrywają – wysiada z samochodu i widzi napis na drzwiach „Old Women Make Me Wet (Starsze panie, mnie podniecają)”. W tym samym czasie Jimmy chwali się kolegom, że przykleił napis na drzwi jego samochodu i podpisał jako Bosco. Sully i Davis dostają informacje o porwaniu samochodu, w którym znajdują się kobieta z córką, a także człowiek w bagażniku. W trakcie pościgu facet wyskakuje z samochodu, a samochód z matką i córką wpada do wody. Ty i Sullivan wyciągają je, potem dołącza Jimmy i wspólnie z Sullym wydostaje mężczyznę z bagażnika, jednak sanitariuszom nie udaje się go uratować.
Na Bosco w radiowozie czeka kartka z napisem „Enjoy the Flour (Ciesz się mąką)”, po włożeniu kluczyka do stacyjki rozsypuje się na niego mąka. Bosco odgrywa się parkując radiowóz Sullivana w poprzek w uliczce, blokując tym samym przejazd. Wszystkiemu przygląda się, lekko chory znajomy Bosca. Jimmy zaprasza Kim na koncert Springsteena, ta odpowiada, że się zastanowi. Carlos i Doc znajdują w karetce złoty zegarek, Doc upiera się, że muszą go oddać właścicielowi. Sądząc, że należał do męża kobiety wyciągniętej z samochodu jadą do szpitala, aby oddać go jego żonie. Carlos mówi Docowi, że studiuje medycynę i chce zostać lekarzem.
Na 55. Posterunku zainteresowanie wzbudza kaseta video, na której to Bosco zabawia się z panienką w radiowozie. On i Yokas zostają wezwani do szefa, wtedy Bosco opowiada jej o całej akcji. Na pytanie kim była ta dziewczyna odpowiada jej, że nie chce wiedzieć. Czekając przed biurem Kapitana Elchisaka Bosco rozmawia z Yokas: „I got problems, you know that? (Mam problemy, wiesz o tym?)” „I need… (Potrzebuję)” „Theraphy? (Terapii?)” „I need to be shot. I really need to be taken at back and shout right the head (Powinni mnie zastrzelić. Naprawdę strzałem prosto w łeb)”. Z biura wychodzi córka kapitana. Yokas: „The Captain’s daughter? (Z córką Kapitana?) You did it in the front of the squad on tape with the Capitain’s daughter? (Zrobiłeś to z córką Kapitana w naszym radiowozie?) „Bosco that girl is barely 18 (Bosco ona ma ledwo 18 lat)” Bosco: “She just turned 19 (Ma już 19)” Yokas: “And what was that? (I co to było?) Her birthday present? (Jej prezent na urodziny?)” Jednak na szczęście dla Boscorelliego Kapitan nie ma pojęcia, że to była jego córka więc kończy się tylko na naganie.
Carlos i Doc jeżdżą do rodzin byłych pacjentów szukając właściciela zegarka. Yokas i Bosco sądzą, że Sully ukrył ich radiowóz, jednak jak się okazuje Sully nie ma z tym nic wspólnego, podczas rozmowy wychodzi także to, że Jimmy był sprawcą owego napisu. Zaczyna się „pościg” za porwanym radiowozem, który ukradł Big Ric chory psychicznie znajomy Bosca wmawiający sobie, że jest policjantem. Bobby i Kim rozmawiają o Dohertym, Bobby wypomina jej jak to ciągle narzeka, że Jimmy źle ją traktuje, oszukuje a potem i tak z nim sypia. Rozpoczyna się kłótnia miedzy nimi, w odwecie Kim mówi że to on ma problemy i cierpi na kompleks matki i że zawsze ją stawia na pierwszym miejscu. Bobby się wścieka, zatrzymuje karetkę i każe Kim wysiąść. Davisowi i Sully’emu udaje się zatrzymać faceta, który porwał samochód i „wrzucił” go do wody. Wieczorem Kim czeka na Bobby’ego, mówi mu że miał rację i nie poszła z Jimmym na koncert, Bobby wyraźnie zdenerwowany mówi, że nie powinna się czepiać jego relacji z matką bo, gdy zabrakło ojca on musiał się zająć rodziną, i być odpowiedzialnym.
Na koniec Kim jedzie do Jimmy’ego, Bobby do Szpitala Miłosierdzia na spotkanie z Daną Murphy, którą ostatnio zaniedbuje, a Doc odwiedza Jerry’ego.

Gościnnie wystąpili:
JAMES REBHORN jako Kapitan Elchisak
MONICA TROMBETTA jako Siostra Dana Murphy
MICHAEL RISPOLI jako Sanitariusz Jerry Mankowicz
DAN MORAN jako Klaun
JAMES MURTAUGH jako Kochanek Deana Thompsona
RAY BOKHOUR jako Big Ric
LESLIE LYLES jako Pani Wallace
ERNEST MINGIONE jako Porucznik Kowalski
CHAD L. COLEMAN jako Grissom
DEIRDRE LOVEJOY jako Nancy
LARRY MARSHALL jako Evan Hazlit
JARROD BUNCH jako McFadden
BRENDA BRAXTON jako Jeanie
LARRY MULLANE jako Strażnik Więzienny
STU “LARGE” RILEY jako Policjant Na Rowerze #1
CANDACE EDWARDS jako Policjant Na Rowerze #2
JOHN ELSEN jako Halberstam
FRANK MAYERS jako Wilson
REID MIHALKO jako Strażak
ELIZABETH MARESAL MITCHELL jako Elaine Elchisak
DOUGLAS CROSBY jako Larry
DONNA MITCHELL jako Starsza Kobieta
MICHAEL BROUGHTON jako Nix
CAITLIN ENSOR jako Dziewczyna

Opis: keLmiQ Poprawki: boscorelli2004

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 8.0/10 (2 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)
1-03 "Patterns", 8.0 out of 10 based on 2 ratings

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *