1-04 „Hell Is What You Make of It”


Tytuł USA: Hell Is What You Make Of It
Tytuł PL: Piekło Jest Tym, Co Myślisz
Tytuł DE: Tage wie Dieser
Tytuł FR: Comme un Lundi

Premiera USA: 10/10/1999
Premiera PL: TVN – 27/09/2000/TVN7 – 10/02/2003
Premiera DE: 14/04/2003
Premiera FR: 28/09/2001

Muzyka:
Bass Lo-Ryders – „Beat Kicks and I Start Rockin”
Bobby McFerrin – „Don’t Worry Be Happy”
Vitamin C – „Smile”
Lou Bega – „Mambo #5”

Scenariusz: TERRI KOPP
Reżyseria: CHRISTOPHER MISIANO

Ty jest w bardzo dobrym humorze i próbuje zarazić swoim optymizmem Sully’ego, jednak on stwierdza, że to poniedziałek, a poniedziałki zawsze są do bani. Na 55. Komisariacie czekają na Bosca kwiaty od mężczyzny, który dziękuję mu za uroczy wieczór. Bosco wyjaśnia, że to Doherty chce się na nim odegrać za zajęcie jego miejsca parkingowego. W rozmowie z Faith mówi, że nie chce żeby wszyscy myśleli, że jest gejem. Yokas: „What do you care what they think? (Co cię obchodzi co oni myślą?)” Bosco: “Oh yeah, like you’d be delighted if everyone thought you were lesbian (O tak, byłabyś zadowolona, gdyby każdy myślał, że jesteś lesbijką) Yokas: “I’m a female cop, everyone assumes I’m a lesbian (Jestem policjantką, każdy sądzi, że jestem lesbijką)”. Faith dodaje, że Fred kiedyś myślał, że Bosco jest gejem z uwagi na to że się kołysze, podczas chodzenia.
Między Dociem i Carlosem dochodzi do spięcia podczas wezwania do dziewczynki z atakiem astmy. Carlos chcąc działać według procedury uważa, że trzeba dać zastrzyk, jednak Doc się nie zgadza i uważa że potrzeba tylko, aby dziewczynka się uspokoiła. Podczas następnej akcji Doc postanawia zabrać pacjentkę do szpitala mimo, że według Carlosa i przepisów nie powinni tego robić.
Kim i Bobby mają wezwanie do narkomanki Sunny, którą ratowali już kilkakrotnie. Kim zostawia jej adres schroniska, później dziewczyna sama prosi Kim, aby ją tam zabrała. Niestety jak się okazuje ginie portfel Kim z 200 dolarami w środku. Bosco i Yokas dostają wezwanie do chłopaka, który chce się zabić – jednak po tym jak udaje się nakłonić go do zejścia z barierki, chłopak traci równowagę i spada.
Za ugaszeniu pożaru właściciel sklepu daje strażakom wołowinę na grilla, Bosco uważa, że część należy się jemu i Yokas, bo przyjechali jako pierwsi i pomagali w wynoszeniu wartościowych rzeczy.
Doc i Carlos dostają wezwanie do mężczyzny postrzelonego w wyniku walki gangów. Doc pamiętając o postrzeleniu Jerry’ego, mówi że nie wysiądą dopóki nie przyjedzie policja. Carlos nie może zrozumieć jego postępowania i mówi, że muszą wypracować jakieś wspólne zasady działania jeżeli mają być partnerami. Doc stwierdza, że nie będą partnerami i pracują razem tylko do powrotu Jerry’ego.
Carlos pyta Bobby’ego czy nie zostałby jego oficerem treningowym, ponieważ nie może się dogadać z Dociem. W trakcie rozmowy Bobby wyjaśnia mu jak zginęła żona Doca. Na koniec dodaje, że jeśli chce to zgodzi się go trenować, jednak Doc to najlepszy sanitariusz w mieście. Wieczorem Doca odwiedza kobieta z mała córeczką, której Doc i Jerry uratowali życie w zeszłym roku. Wszystkiemu przygląda się Carlos.
Sully i Davis dostają wezwanie ze szpitala odnośnie gwałtu jakiego na dziewczynce dopuścił się jej ojczym. Podczas aresztowania, Davisa ponoszą emocje i rzuca się z pięściami na ojczyma dziewczynki. Bobby odzyskał portfel Kim portfel, jednak oddając go mówi, że to Sunny go odniosła i prosiła o przekazanie.

Gościnnie wystąpili:
MONICA TROMBETTA jako Siostra Dana Murphy
KATHERINE NARDUCCI jako Pani Jayme Mankowicz
CATHERINE DENT jako Doris Fontaine
MARY KAY ADAMS jako Catherine Zambrano
MICHAEL RISPOLI jako Sanitariusz Jerry Mankowicz
PAUL MICHAEL VALLEY jako Edgar Fontaine
NATHALIE PAULDING jako Julie „Sunny” Burke
SCOTT DECKER jako Bama
KATE NORBY jako Niemowlę
MARK KASSEN jako Larry Foley
ANGELA PIETROPINTO jako Pani Foley
MATT SERVITTO jako Frank Barlett
PATRICIA RAE jako Matka
ERNEST MINGIONE jako Porucznik Kowalski
LISA THARPS jako Kobieta z Ciastkami
CATRINA GANEY jako Wysoka Kobieta
SCOTT ROBERTSON jako Właściciel Restauracji
KATHY ROBINSON jako Kobieta
TERRY WOODS STEPHEN jako Jeannie
GLORIA IRIZARRY jako Gospodyni Domowa
PORTIA JOHNSON jako Dziewczyna z Limuzyny
ADAM ROSE jako Issac
AARON SCHWEITZER jako 8-letni Chłopiec
BRITTANY CAMPBELL jako Chantelle
BRIAN SMYJ jako Holujący Samochody
STEPHEN A. POPE jako Wściekły Mężczyzna

Opis: keLmiQ Poprawki: boscorelli2004

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *