3-06 He Said, She Said


Tytuł USA: He Said, She Said
Tytuł PL: On powiedział, Ona powiedziała

Premiera USA: 26/11/2001

Muzyka:
Jimmy Eat World – „The Middle” – scena na początku odcinka, Alex i Carlos rozmawiają w remizie
Crystal Method – “Name of The Game” – scena z Bosco na początku odcinka

Opis:

Faith pracuje jak dawniej, choć Bosco nadal nie wie nic o jej operacji. Sam jest zajęty ćwiczeniem jogi i egzaminami do ESU (Emergency Services Unit) – oddziałów specjalnych policji. Czyta podręczniki, trenuje na strzelnicy. Carlos natomiast szuka współlokatora do nowego mieszkania i widzi kandydata w Davisie, lecz tylko do czasu, kiedy Christopher mówi mu, że Davis jest gejem. Zaskoczony i przerażony Nieto udaje więc, że zmienił zdanie i stara się Davisa unikać.

Mieszkańcy kilku ulic skarżą się na obecność prostytutek w ich okolicy. Bosco i Yokas dostają za zadanie patrolować ten teren i zadbać o to, by prostytutki się tam nie pojawiały. Śledzą samochód, w którym znajdują się dwie osoby – Bos i Faith interpretują sytuację jako spotkanie prostytutki z klientem. Bosco żartuje sobie z obojga i zwraca kierowcy uwagę, że jeśli ma ochotę na płatny seks, to lepiej niech zatrzyma samochód, bo może spowodować wypadek.

Jakiś czas później, policjanci zostają wezwani do ofiary gwałtu. Gdy przyjeżdżają na miejsce, okazuje się, że ową ofiarą jest dziewczyna, którą wcześniej widzieli w samochodzie i którą wzięli za prostytutkę. Okazuje się, że Shaquana nie była w swojej pracy, tylko spotkała się z koleżankami, a potem, gdy wracała do domu, Allen Johnson zaoferował jej podwiezienie. Wtedy właśnie miało dojść do gwałtu. Bosco jest zdania, że dziewczyna bała się powiedzieć matce, że uprawiała seks z własnej woli lub że zarabia na boku jako prostytutka, więc wymyśliła historyjkę z gwałtem. Faith ma mieszane uczucia, ale razem z Bosco jadą zatrzymać wskazanego przez dziewczynę mężczyznę, kierowcę samochodu. Johnson nie przyznaje się do gwałtu. Twiedzi, że Shaquana sama chciała z nim uprawiać seks, bo niego „leci”. Policjanci zawożą go na posterunek. Tam też Faith rozmawia z dziewczyną. Shaquana mówi jej, że gwałt zaczął się jeszcze zanim policjanci ich zatrzymali. Gdy Johnson został wezwany przez policjanta do zjechania na pobocze, Shaquana miała nadzieję, że to koniec, ale oni kazali jej zostać w samochodzie i śmiali się z niej, wyzywając ją od „dziwek” – wszystko słyszy matka dziewczyny, która domaga się ukarania gwałciciela i wyciągnięcia konsekwencji wobec policjantów.

Bosco i Faith musza złożyć zeznania, choć to na Bosco zostaje wniesiona skarga. Bos nadal upiera się przy swojej wersji, że nie był to gwałt i że nawet jeśli tak było, to nie dało się tego w żaden sposób stwierdzić. Yokas jest odmiennego zdania, więc w obecności prokurator dochodzi między nimi do wymiany argumentów i Bosco wychodzi z budynku sądu wściekły.

Po powrocie do domu, Faith rozmawia z Fredem o całej sprawie. Wie, że nie może zostawić tak Shaquany, że nie może się odwrócić do niej plecami, bo czuje, że to był gwałt, ale martwi się jednocześnie, że cała sprawa może zaszkodzić Bosco w dostaniu się do ESU. Wie, że do niego też nie może się odwrócić plecami, bo on tyle dla niej zrobił, był przy niej wiele razy, więc postanawia wziąć winę na siebie. W tym samym czasie Bosco odwiedza Johnsona w jego domu po cywilnemu. Chwyta go za gardło, przypiera do ściany i pyta, czy zgwałcił Shaquanę, lecz ten nadal uparcie twierdzi, że tego nie zrobił.

Następnego dnia w sądzie Yokas przedstawia sytuację tak, jakby wina za niedopełnienie obowiązków i nieudzielenie pomocy ofierze gwałtu spoczywała na niej. Przeprasza dziewczynę i jej matkę. Bosco, obecny przy jej zeznaniach, wychodzi z budynku. Rozmawiając potem z Faith mówi jej, że nieważne, co się stanie, nie liczy się już dla niego ESU – on prostu nie może być tym, który dopuścił do gwałtu, który „pomógł” w gwałcie.

Późnym wieczorem Davis i Sully dostają wezwanie do miejsca, które wcześniej patrolowali Bosco z Yokas. W samochodzie znajdują ciało zastrzelonego Johnsona.

Gościnnie wystąpili:
Brad Beyer jako Sierżant Jason Christopher
John Michael Bolger jako Porucznik Johnson
Teagle F. Bougere jako Alan Johnson
Angel Caban jako Harris
Ray Garvey jako Sierżant
Hazelle Goodman jako Rita Golden
Michael Ingram jako Dr. Case
Nikki Michelle James jako Maizie
Mary Mara jako Panna Jansen
Olga Merediz jako Sędzia
Susan Mitchell jako JoJo
Alyxx Morgen jako Pielęgniarka Morgen
Nicolas Martí Salgado jako Dzieciak
Heather Simms jako Liz Johnson
Stephen Singer jako Dr. Peterson
Erica N. Tazel jako Shaquana Golden

opis: kurt

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *