4-07 Firestarter


Tytuł USA: Firestarter
Tytuł PL: Podpalacz

Premiera USA: 11/11/2002

Muzyka:
Patsy Cline – „Walking After Midnight” – scena w sklepie spożywczym na początku odcinka
Goo Goo Dolls – „Sympathy” – sceny końcowe odcinka

Opis:

Bosco robi z matką zakupy w supermarkecie. Rose wspomina, że chciałaby mieć już wnuki i rozczula się nad małym chłopcem, który robi zakupy z mamą. Bosco jest pewien, że ta kobieta jest samotną matką. Rose mówi, że może po prostu zajmować się dzieckiem sama, bo tata pracuje, ponieważ sama tak robiła, kiedy on i Mikey byli mali. Bosco wspomina swoje dzieciństwo, kiedy w sklepie wybucha pożar. Bos wyprowadza ludzi na zewnątrz budynku, jednocześnie szukając matki, którą też ratuje. Mimo jej protestów cofa się do pożaru raz jeszcze, by wyprowadzić ze sklepu matkę z dzieckiem. Jest bardzo niebezpiecznie. Bosco naraża własne życie, ratując chłopca. Nie może jednak uratować matki, która ginie w płomieniach… Bosco ciężko to przeżywa. Jedzie do szpitala wraz z matką. Jego stan nie jest poważny, ale ma dużo blizn i oparzeń. Rose z kolei musi zostać na parę dni w szpitalu. Bosco nie rozumie dlaczego matka jest na niego zła, za to, że wszedł do budynku. Mówi, że inne matki byłby z niego dumne, ale Rose wyjaśnia mu, że po prostu się o niego martwi i nie chce, by coś mu się stało. Bosco rozmawia o tym z Faith i nareszcie zaczyna rozumieć matkę, która nie chce, by syn „umarł przed nią”. Bos przeprasza więc Rose za to, że ją wystraszył. Jednocześnie stara się złapać podpalacza sklepu spożywczego. Jest pewien, że widział go na miejscu zdarzenia. Prosi sierżant Cruz, by mógł wraz z Yokas poprowadzić tą sprawę. Cruz zgadza się i pomaga mu w pracy. Yokas widzi jednak, że Bosco jest przemęczony i okropnie poparzony i martwi się, bo powinien wziąć parę dni wolnego, a nie latać za podpalaczem. Bosco mówi jej jednak, że nie weźmie wolnego dopóki nie złapie winnego. W końcu, z pomocą Cruz i Yokas, udaje mu się złapać podpalacza.
Tymaczasem Davis musi, czy mu się to podoba czy nie, być kierowcą policjanta, którego uratował. Zważywszy na wysoką pozycję tego gliniarza jego kumple z patrolu proszą go o przysługi, jednak Ty musi odmawiać, bo jego stosunki z nowym szefem nie są za dobre, a poza tym nie chce niczego załatwiać po znajomościach.
Sully zaczyna pić, bo jest załamany po tragicznej śmierci swojej żony…
Natomiast Doc poznaje młodą dziewczynę, która pomogła mu w pracy nad pożarem w sklepie, w którym ucierpiał jej chłopak. Doc bardzo się do niej zbliża i wkrótce zdobywa jej numer telefonu, dziewczyna zrywa ze swoim chłopakiem, a Doc umawia się z nią na randkę, nie zważając na ogromną różnicę wieku, która ich dzieli…

Gościnnie wystąpili:
John Michael Bolger jako Porucznik Johnson
Dennis Creaghan jako Doug Maple Sr.
Cassandra Creech jako Joy
Patti D’Arbanville jako Rose Boscorelli
Bonnie Dennison jako Emily Yokas
Conor Dubin jako Leo
Derek Kelly jako Strażak D.K.
Joe Lo Truglio jako Zły Bernie
Eugene Mirman jako Bernie Foy
Clayton Prince jako Morris
Darien Sills-Evans jako Dr. Fields
Tia Texada jako Sierżant Maritza Cruz

opis: cruz

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *