4-22 The Price of Nobility


Tytuł USA: The Price of Nobility
Tytuł PL: Cena szlachetności

Premiera USA: 28/04/2003

Muzyka:
Patsy Cline – „I Fall To Pieces” (scena w barze, kiedy Bosco spotyka się z Noblem)
Frankie Valli – „Can’t Take My Eyes Off You” (scena w barze, kiedy Bosco rozmawia z Cruz)

Scenariusz: Edward Allen Bernero i John Wells
Reżyseria: Matt Earl Beesley oraz Paul McCrane

Opis:

Akcja mająca na celu złapanie Buforda spełza na niczym, gdyż przestępca ucieka innym wyjściem. Wywiązuje się szaleńczy pościg za nim, w trakcie którego dochodzi do poważnego karambolu. Sanitariusze i strażacy zostają wezwani na miejsce zdarzenia i udzielają rannym pomocy. W trakcie ratowania rannych umiera Alex Taylor, która ginie od wybuchu samochodu. Do ostatniej chwili czuwają przy niej przyjaciele, a najbliżej niej jest Carlos. Śmierć dzielnej sanitariuszki i strażaka porusza wszystkich, jednak najbardziej Parkera, który obwinia się za jej śmierć. W trakcie eksplozji ciężko poparzony zostaje też porucznik Johnson. Zostaje przewieziony do szpitala.
Napięcie między Bosco i Cruz jeszcze bardziej się nasila, kiedy okazuje się, że Cruz załatwiła wszystko tak, by w razie czego Bosco poszedł na dno za jej nielegalną działalność. Bosco jest zdesperowany. Po wielu namowach, Faith decyduje się więc pomóc byłemu partnerowi. Idzie do pokoju hotelowego Nobla w poszukiwaniu pistoletu, z której zabił niewinnego człowieka. Tymczasem Bosco wybawia Nobla z pokoju i idzie z nim do baru, mówiąc, że Cruz chce się z nim spotkać. Aaron okazuje się jednak nieufny i sprawdza tą informację. Na miejsce spotkania przyjeżdża Cruz, która szybko orientuje się w tym co jest grane. Jedzie do pokoju hotelowego i nie pozwala aresztować Nobla. Chce by Faith oddała jej broń, jednak Yokas nie robi tego. Wywiązuje się strzelanina…
Doc mówi Kim, że jest dumny z tego iż znalazła się na 13. miejscu sanitariuszy nominowanych do awansu. Gdyby była 12. na owej liście dostałaby awans. Wystarczyłoby tylko, by Doc nie przyjął swojego awansu, który zresztą odrzucał już parę lat z rzędu. Jednak tym razem, po tragiczych wydarzeniach dnia, Doc nie zamierza awansu odrzucać, ale go przyjąć. Mimo tego, że byłaby to dla niej ogromna szansa, Kim to rozumie i godzi się z tym.

Gościnnie wystąpili:
Tom Berenger jako Aaron Noble
John Michael Bolger jako Porucznik Johnson
Isabel Glasser jak Prokurator Rita Devore
Veronica Hamel jako Beth Taylor
Derek Kelly jako Strażąk D.K.
Joe Lisi jako Porucznik Swersky
Alyxx Morgen jako Pielęgniarka Morgen
Justin Scot jako Benny
Stewart Steinberg jako Morris Rubenstein
Bill Walsh jako Strażak Walsh
C.J. Wilson jako Jack Ramsey

opis: cruz

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *