5-01 The Truth and Other Lies


Tytuł USA: The Truth and Other Lies
Tytuł PL: Prawda i inne kłamstwa

Premiera USA: 29/09/2003

Opis:

Yokas i Cruz zostają przewiezione do szpitala po strzelaninie w pokoju hotelowym. Aaron Noble (informator) został zamordowany przez Boscorelliego. Tylko Bosco wyszedł z tego bez szwanku i teraz musi się tłumaczyć przed szefem. Człowiek Cruz z wydziału stara się go ostrzec, żeby nie mówił nic bez adwokata, ale Bos nie słucha. W skrócie jego wersja wydarzeń przedstawia się tak: zauważył, że Aaron Noble wyciągnął broń, strzelił mu w klatkę (i tym samym go zabił), Cruz strzeliła do Yokas, a on strzelił do Cruz. Oczywiście Bosco skłamał, by chronić Faith, bo w rzeczywistości nie strzelił do Cruz, tylko zrobiła to Yokas. Cruz została postrzelona w głowę (pocisk drasnął czaszkę) i była we wstrząsie, ale szybko się wylizała. Yokas została przewieziona na blok operacyjny, ponieważ kula trafiła w kręgosłup. W trakcie operacji do szpitala przyjechali Fred i Emily. Bosco chciał zobaczyć się z Faith, ale Fred go pobił i zagroził, że „jeśli jeszcze raz zbliży się do jego rodziny, to on go zabije”. Obwiniał Bosco za to co spotkało jego żonę. Tymczasem Cruz już się obudziła. Nic nie powiedziała porucznikowi (czym go strasznie wkurzyła), ale nie zaprzeczyła wersji Bosco. Została aresztowana, a Bosco wypuszczony. Boscorelli pojechał z Sullivanem i Ty`em do komisariatu, ale w drodze zatrzymali ich funkcjonariusze FBI. Bosco dowiedział się od nich, że Cruz z nimi współpracowała. Był w szoku. Cruz powiedziała FBI prawdę o tym, kto ją postrzelił, a FBI chciało rozmawiać z Yokas, ale Fred im nie pozwolił, gdyż jego żona była po ciężkiej (ale udanej) operacji.
Porucznik Johnson jest ciężko poparzony. Doc i jego żona patrzą bezradnie na jego cierpienie. Nic nie można zrobić, gdyż porucznik ma poparzone ciało w 50%. Ma być transportowany do innego szpitala. Kiedy Jimmy pyta się pani Johnson jak może jej pomóc, kobieta wpada w szał i wytyka wszystkim strażakom, co o nich myśli, że „są mężami, żonami, synami i że nie rozumie dlaczego wybrali taki, a nie inny zawód”. Jest totalnie załamana, podobnie jak wszyscy. W trakcie transportu helikopterem do szpitala porucznik Johnson prosi Doca, by pomógł mu odejść. Parker podaje mu płyn, który szybko go zabija. Porucznik odszedł w spokoju.
Tymczasem Kim dowiaduje się od Carlosa o śmierci swego kochanka, Aarona Nobla. Jest załamana – jednego dnia zginęła jej przyjaciółka (Alex), szef (porucznik Johnson) i chłopak (Noble).
Ty bardzo przeżywa śmierć Alex, chociaż nie chce się do tego przed nikim przyznać. Uważa, że nie zasługuje na to, by cierpieć po jej śmierci.

Gościnnie wystąpili:
John Michael Bolger jako Porucznik Johnson
Phil Campanella jako Sierżant
Eddie Cibrian jako Jimmy Doherty
Sakina Jaffrey jako Lekarz z ostrego dyżuru
Derek Kelly jako Strażak D.K.
Robert McKay jako Neurolog
Audrie J. Neenan jako Ruth Johnson
David Pittu jako Agent FBI Roy Lane
Tyree Michael Simpson jako Umundurowany Funkcjonariusz (Tyree Simpson)
Peter Van Wagner jako Chirurg
Kristen Vermilyea jako Ginny
Bill Walsh jako Strażak Walsh

opis: cruz

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *