5-02 My Opening Farewell


Tytuł USA: My Opening Farewell
Tytuł PL: Moje wstępne pożegnanie

Premiera USA: 06/10/2003

Muzyka:
Lizzie West – „Prayer” (piosenka z początku odcinka i ponownie na pogrzebie Alex Taylor)

Opis:

Wszyscy są załamani śmiercią porucznika Johnsona i Alex Taylor. Zwłaszcza Doc bardzo ciężko przeżywa śmierć Alex. Czuje się za nią odpowiedzialny i jest wprost załamany – nie radzi sobie, jest mu ciężko, nic go nie obchodzi, wyżywa się też na nowym sanitariuszu… Carlos stara się go jakoś oderwać od tych wydarzeń i proponuje mu piwo i hamburgery, by go pożegnać – w końcu to ostatni dzień Doca w pracy (potem idzie za biurko) – ale Parker odmawia. Jest przybity. Na domiar złego matka Alex prosi go, by wygłosił mowę pożegnalną na pogrzebie Taylor. Doc stara się coś napisać, ale nie potrafi. Kiedy odwiedza go Nieto mówi mu, że nie pójdzie na pogrzeb, bo nie wie co powiedzieć.
Tymczasem Kim natrafia w gazetach na wiadomość o tym, że Aaron był narkomanem. Nie chce w to wierzyć. Pyta Bosco jak było, ale ten nic jej nie mówi powołując się na tajemnicę służbową. W końcu Kim wyznaje Jimmy’emu dlaczego tak bardzo się martwi – boi się, że Noble mógł ją zarazić wirusem HIV. Zambrano umawia się więc na badania krwi.
Yokas budzi się po operacji. Okazuje się jednak, że nie ma czucia w nogach i że jest sparaliżowana od pasa w dół. Tymczasem Bosco uparł się, by wrócić do pracy, chociaż nikt go tam nie chce ze względu na to, że doniósł na Cruz. Bosco nie przejmuje się tym. Stara się tylko pomóc Faith, która może wylądować w więzieniu, gdyż Cruz oskarżyła ją o to, że Yokas ją postrzeliła (co jest oczywiście prawdą). Bosco stara się nakłonić Yokas, by skłamała przed szefem, że to on ją postrzelił, ale ta się na to nie godzi – nie chce kłamać. Bosco stara się więc pogadać z Cruz i przekonać ją, by wycofała zeznania. Sierżant uważa jednak, że Yokas zasłużyła na to co ją spotkało i że pójdzie za to na dno. Bos ucieka się więc do podstępu i mówi jej, że Yokas wiedziała i udokumentowała nielegalną działalność Cruz. Policjantka wycofuje zeznania. Sprawa jest zamknięta. Wszystko skończyło się dobrze.

Gościnnie wystąpili:
Chris Bauer jako Fred Yokas
Jeremy Bergman jako Charlie Yokas
John Michael Bolger jako Porucznik Johnson
Bonnie Dennison jako Emily Yokas
Michael J.X. Gladis jako Sanitariusz Eugene Rossi
Veronica Hamel jako Beth Taylor
Derek Kelly jako Strażak D.K.
Joe Lisi jako Porucznik Swersky
Nia Long jako Off. Sasha Monroe
Lonette McKee jako Maggie Davis
Audrie J. Neenan jako Ruth Johnson (jako Audrie Neenan)
Richard Joseph Paul jako IAB Oficer
Peter Van Wagner jako Dr. Khoury
Bill Walsh jako Strażak Walsh

opis: cruz

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *