5-04 In Lieu of Johnson


Tytuł USA: In Lieu of Johnson
Tytuł PL: Za Porucznika Johnsona

Premiera USA: 20/10/2003

Muzyka:
Bazarr Royale – „Kill You Slow”
DMX – „What’s My Name”
DMX – „Where the Hood At” (scena kiedy Bosco i Monroe przychodzą i aresztują rapera w studio)

Opis:

Jimmy nie radzi sobie jako nowy porucznik straży. Zastępuje Johnsona, ale nie ma takiego szacunku wśród strażaków jak on. Doherty wydaje złe rozkazy, nie radzi sobie na ćwiczeniach, widać, że nie zależy mu na robocie, do tego kłóci się z kumplami, w rezultacie czego w remizie panuje niemiła atmosfera. Za to Kim jako szefowa radzi sobie świetnie. Co prawda Carlos bez przerwy kwestionuje jej polecenia, ale jednak ją szanuje. Zambrano mówi Doherty’emu co ma robić, by lepiej sobie radzić, dzięki czemu ponownie zbliża się do swojego byłego męża. Jimmy stara się naprawić swoje błędy, ale jest mu ciężko, gdyż nikt go nie słucha. Wkurzony Doherty chce nawet zwolnić jednego ze strażaków, czym jeszcze pogarsza swoją sytuację. Ostatecznie jednak sprawa się rozwiązuje, gdyż Jimmy ratuje życie przyjaciołom, którzy zostają uwięzieni w płonącym budynku. Doherty zrozumiał, że praca jest dla niego ważna i postanawia, że będzie się starał wykonywać ją jak najlepiej, by porucznik Johnson i inni byli z niego dumni.
Tymczasem Bosco i Monroe badają sprawę Kandida, członka zespołu DMX. Raper wysyłał swoich ludzi, by sami wymierzali sprawiedliwość sprzedawcom pirackich płyt. Zwłaszcza Bosco ma na pieńku z raperem. Mimo wszystko chce jednak ukrócić nielegalną działalność piratów. Razem z Monroe jadą zobaczyć bazę piratów, gdzie produkuje się płyty. Baza jednak wybucha. Jakby tego było mało jeden człowiek zginął od wybuchu. Okazuje się, że wybuch został zaplanowany przez rapera. Bosco i Monroe aresztują go i wsadzają za kratki.
Yokas nie robi postępów w rehabilitacji. Oddala się też powoli od rodziny, zwłaszcza od Emily. W końcu jej matka bierze sprawy w swoje ręce – rozmawia z nią. Pod wpływem tej rozmowy Faith decyduje się zrobić wszystko, by wstać z wózka.
Ty ponownie spotyka się ze swoją byłą dziewczyną. Pod jej wpływem rozważa możliwość powrotu na studia prawnicze. Widać jednak, że nie jest co do tego pomysłu przekonany, a związek z jego ex zaczyna go męczyć.

Gościnnie wystąpili:
Chadwick Boseman jako David Wafer
Tawny Cypress jako Prokurator Sharon Burns
Bonnie Dennison jako Emily Yokas
DMX jako Kandid Jones
Mia Farrow jako Mona Mitchell (matka Faith)
Irene Glezos jako Ingrid
Derek Kelly jako Strażak D.K.
Joe Lisi jako Porucznik Swersky
Keith Middleton jako Pierre
Kirsten Russell jako Jenny
Frantz St. Louis jako Przemytnik
Bill Walsh jako Strażak Walsh

opis: cruz

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *