5-06 Surrender


Tytuł USA: Surrender
Tytuł PL: Rezygnacja

Premiera USA: 07/11/2003

Opis:

Ty, Sully i pani sędzia wychodzą cało z kolejnego zamachu. Niestety ranna zostaje pracownica pani sędzi, która umiera w drodze do szpitala. Sędzia bardzo martwi się o nią. Sully kłamie, że wszystko jest z nią w porządku. Sully coraz lepiej dogaduje się z sędzią (przechodzą nawet na „ty”), jednak mimo to nie jest w stanie jej przekonać, by została w domu, zamiast iść na rozprawę sądową. Sullivan musi zorganizować transport dla sędzi, co nie jest łatwe, bo obawia się kolejnych zamachów. W końcu jednak, Sully i sędzia, bezpiecznie docierają do sądu (zostają przewiezieni w karetce, dla zmyłki snajpera, który strzelał przed gmachem sądu), a pani sędzia może prowadzić rozprawę. Jednak Sully dostrzega coś dziwnego – widzi jak jeden z mężczyzn wychodzi z sali sądowej. Szybko podąża za nim i razem z Davisem zaczynają go śledzić. Davis wzywa wsparcie, a Sully idzie do budynku, w którym facet się ukrywa. Po kilku chwilach wychodzi z niego dwóch mężczyzn, którzy pakują coś do samochodu. Davis nie może dłużej czekać na wsparcie i idzie do nich. Oni szybko reagują – wyciągają detonator i grożą, że zdetonują ładunki wybuchowe, które znajdują się w domu, w którym z kolei jest Sully. Davis nie wie co robić, nie chce narażać przyjaciela na niebezpieczeństwo, więc posłusznie robi wszystko, co każą przestępcy (np. odwołuje wsparcie). Tymczasem Sully wychodzi z budynku i strzela do jednego z mężczyzn…
Sasha zawozi Cruz do szpitala. Maritza początkowo nie chce przyznać się do gwałtu, jednak ostatecznie prosi o obdukcję. Sasha mówi, że postąpiła słusznie, bo jeśli chcą przymknąć faceta, który to zrobił muszą mieć dowody. Cruz mówi jednak, że kiedy tylko go znajdzie nie będzie potrzebowała dowodów i daje do zrozumienia Monroe, że sama wymierzy mu sprawiedliwość. Sasha nie drąży tematu tylko odwozi sierżant do domu. W mieszkaniu Cruz bierze prysznic i płacze – ciężko przeżywa to co się stało. Nazajutrz wraca jednak do pracy, chcąc zdobyć dane gwałciciela. Rozmawia z recepcjonistką, która mówi, że Warren jest ich stałym klientem i po prostu lubi się ostro zabawić. Cruz szybko kojarzy fakty – okazuje się, że Warren zgwałcił wszystkie pracujące tam kobiety! Cruz decyduje się obserwować budynek i aresztować faceta. Jednak dzwoni do niej Bosco i mówi, że za 10 minut musi być w sądzie, by zeznawać przeciwko „Bestii”, który w wyniku wybuchu fabryki amfetaminy zabił jej siostrę. Cruz szybko jedzie do sądu, jednak natrafia na uliczny korek. Wyskakuje z wozu i biegnie do sądu. Zdążyła w ostatniej chwili. Sędzia dopuszcza jej zeznania.
Faith nie chce iść do psychiatry. Martwi się, że jeśli powie coś nie tak nie dostanie renty. Okazuje się jednak, że psychiatra nie wie nic na temat tego co się stało, słyszała tylko, że Faith została postrzelona na służbie. Yokas otwiera się więc przed psychiatrą i wygarnia wszystko co sądzi o całej sprawie ze strzelaniną, o Cruz, o Bosco i o samej sobie. Czuje się nieco zakłopotana tym co powiedziała, jednak wyraźnie jej ulżyło.

Gościnnie wystąpili:
Ann-Margret jako Sędzia Barbara Halsted
Seth Barrish jako Obrońca Attorney Kaydar
Hope Chernov jako Marie Connelly
Michael Dalby jako Funkcjonariusz
Glenn Fleshler jako Gary Barnes
Sakina Jaffrey jako Dr. Hickman
Nikki Michelle James jako Neda
Liz Larsen jako Ginger
Joe Lisi jako Porucznik Swersky
Michael Marisi Ornstein jako Banks
Alyxx Morgen jako Pielęgniarka Morgen
John Schiappa jako Frank Morgan
Paul Schneider jako Thomas Warner
Allison Daugherty Smith jako Prokurator Dianne Mann

opis: cruz

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *