5-15 No More, Forever


Tytuł USA: No More, Forever
Tytuł PL: Już nigdy więcej/Nigdy więcej, na zawsze

Premiera USA: 20/02/2004

Opis:

Monroe jest wściekła na Doc’a, że zostawił ją samą po ich wspólnej nocy bez żadnego pożegnania się. Na domiar złego orientuje się, że zgubiła służbową broń. Prosi o radę w tej sprawie Cruz, która sugeruje, że być może Sasha zostawiła pistolet u Parkera i mówi, by Monroe do niego zadzwoniła i spytała go o to. Ta jednak nie chce tego zrobić, więc Cruz postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i pogadać z Doc’iem. Idzie więc do remizy, gdzie natrafia na Kim i nowego kapitana remizy, któremu nie pasuje to, ze Cruz weszła do remizy bez pozwolenia.
Kim nie podobają się nowe zasady wprowadzone przez szefa, jednak musi posłusznie spełniać jego polecenia. Jednak Doc ma tego wyraźnie dosyć i przychodzi do pracy o godzinę spóźniony z zamiarem, który od razu realizuje – strzela do kapitana z broni Monroe i zabrania sanitariuszom udzielać mu pomocy medycznej. Doc mówi, że kapitan na własnej skórze musi zrozumieć, co znaczy praca sanitariusza i to, że nie może zamknąć remizy. Parker zaczyna być coraz bardziej agresywny, kiedy strażacy i Kim chcą pomóc rannemu. Zaczyna strzelać. Wówczas do remizy wchodzi Carlos, a Levine idzie na komisariat po pomoc. Nieto stara się przemówić Parkerowi do rozumu, a Holly przedstawia sytuację w komisariacie. Policjanci przygotowują się do akcji odbicia zakładników. Chcą zastrzelić Doc’a, jednak Sully wkracza do akcji i zapobiega temu. Rozmawia za to z Doc’iem, który ma poważne problemy ze sobą i ze swoją psychiką. Sullivan nie chce robić mu krzywdy, obiecuje więc, że mu pomoże i wszystko będzie dobrze. Parker wychodzi z remizy w kajdankach – jest aresztowany.
Tymczasem Bosco odbiera dramatyczny telefon od swojej matki, Rose, która jest więziona przez Ali’ego Nardo – włoskiego mafiozę, z którego Bosco zrobił kapusia przed jego szefami. Nardo za wszelką cenę chce udowodnić szefom, że na nich nie doniósł, więc zmusza Bosco, by potwierdził to co mówi. To jednak nie gwarantuje mu bezpieczeństwa i Nardo dobrze o tym wie. Bosco proponuje mu współpracę z policją i ochronę świadków, jednak Ali nie godzi się na to. Strzela do siebie, uprzednio prosząc Bosco o to, by przekazał jego szefom, że nie jest kapusiem i zginął jak mężczyzna. Na szczęście cała sprawa skończyła się w miarę dobrze – Rose i Bosco wyszli z tego cało.
Yokas wraca do pracy mimo próśb Freda, by tego nie robiła. Chce jeździć z Bosco, jednak ten boi się odpowiedzialności za nią. Faith mówi mu jednak, że będzie z nim jeździć czy Bos tego chce czy nie, bo Bosco jest jej partnerem.

Gościnnie wystąpili:
Patti D’Arbanville jako Rose Boscorelli
Frankie Dellarosa jako Bandyta
Anthony Giaimo jako Carmine
Paul Michael Glaser jako Kapitan Jack Steeper
Yvonne Jung jako Sanitariuszka Holly Levine
Derek Kelly jako Strażak D.K.
John Knox jako Sierżant ESU
Emily Levey jako Maria
Cliff Massab jako Snajper
Alyxx Morgen jako Pielęgniarka Morgen
Robert A. Pennacchia jako Strażąk
Nicholas Turturro jako Aloysius ‚Allie’ Nardo
Bill Walsh jako Strażak Walsh
Jason Woodruff

opis: cruz

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *