5-17 Family Ties (part2)


Tytuł USA: Family Ties: Part 2
Tytuł PL: Rodzinne więzy: Część 2

Premiera USA: 05/03/2004

Muzyka:
Johnette Napolitano – „Suicide Note” (scena na końcu, kiedy policjanci ścigają ‚Pająka’ – zabójcę policjantów)

Opis:

Dade zostaje ciężko ranny i umiera w szpitalu. Wszyscy są w szoku – Cruz, inni policjanci, a nawet Carlos, który nie ma pojęcia dlaczego Dade umarł skoro miał na sobie kamizelkę, a jego stan nie był najgorszy. Po sekcji zwłok okazuje się, że pociski, którymi oberwał Dade, były nasączone teflonem, co spowodowało szybkie wykrwawienie i zatrzymanie akcji serca. Dla Cruz, która swoją drogą bardzo ciężko przeżywa śmierć swojego partnera, jasne jest, że ten kto strzelał chciał zabić policjanta. Pani sierżant utrzymuje też, że za kierownicą samochodu, z którego padły strzały widziała brata Bosco, Mikey`a i za wszelką cenę chce dowieść, że ma rację, zmusza więc jednego z domniemanych świadków do zeznania, że to młody Boscorelli jest winny.
Poza tym Cruz otrzymuje także wiadomość od ojca Bosco na temat tego, gdzie może kryć się Michael. Pani sierżant od razu jedzie na miejsce, wcześniej obiecując Boscorelliemu nagrodę, bo właśnie dlatego zdecydował się wydać syna policji – z powodu 10 tysięcy dolarów, jakie Departament wyznaczył jako nagrodę za złapanie zabójcy Dade`a.
Tymczasem Bosco poszukuje brata – chce z nim porozmawiać i wyjaśnić to co się stało, choć wie, że mimo wszystko i tak musi go aresztować, bo jest dealerem. Bracia spotykają się za miastem, gdzie zawsze jako dzieci ukrywali się przed wiecznie kłócącymi się rodzicami. Mikey utrzymuje, że owszem był w samochodzie, ale to nie on jest winny, bo to nie on strzelał. Za namową Bosco, który rozmawia z Cruz i przekonuje ją, by dała jego bratu szansę, Mikey zaprowadza policjantów do miejsca kryjówki Spidera – dealera odpowiedzialnego za śmierć Dade’a. Wywiązuje się strzelanina. Na szczęście wszystko kończy się dobrze – przestępcy zostali ukarani.
Z kolei Faith nadal ma coraz większe problemy z Fredem – przestaje dogadywać się z mężem, widać, że ich małżeństwo powoli się kończy…
Carlos, Holly i Kim nadal mają widywać się z psychologiem, jednak uważają, że nie jest to konieczne, bo i tak nic im to nie pomoże. Zwłaszcza Carlos jest nastawiony negatywnie do terapii, bo jedyne czego by chciał to to, by Doc nadal był z nimi, bo tylko z nim potrafił rozmawiać, z nikim innym. Psycholog, wiedząc, że i tak nie przekona ich do terapii, przypomina sanitariuszom o tym, by szukali wsparcia u siebie lub u innych bliskich im osób i nie dusili w sobie uczuć.
Na koniec odcinka Cruz mówi Bosco o tym, co zrobił jego ojciec, ale Bos nie jest chyba specjalnie tym zaskoczony (a raczej spodziewał się tego po ojcu), jednak prosi Cruz, by nic nie mówiła o tym Mikey’owi, bo chce oszczędzić mu zmartwień i zawodu. Bosco musi także przewieźć brata do Centralnego Więzienia.

Gościnnie wystąpili:
Joseph Badalucco Jr. jako Jelly Grimaldi
Andrew Benator jako Lekarz
Sterling K. Brown jako Oficer Dade
Glenn E. Cunningham jako Oficer Northcutt
Vincent Curatola jako Anthony Boscorelli
Patti D’Arbanville jako Rose Boscorelli
Charlie Day jako Michael Boscorelli
Susan Dey jako Dr. Breene
Sakina Jaffrey jako Dr. Hickman
Yvonne Jung jako Sanitariuszka Holly Levine
Tim Kang jako Detektyw Kent „Yoshi” Yoshihara
Jason Kirby jako Jake
Alyxx Morgen jako Pielęgniarka Morgen
Taimak jako Pająk
Jack Walker jako Brian
Ron Wall jako Sierżant

opis: cruz

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *