5-18 Purgatory


Tytuł USA: Purgatory
Tytuł PL: Czyściec

Premiera USA: 09/04/2004

Muzyka:
Pink – „God Is A DJ” (muzyka leci w samochodzie JD – jego dziewczyna podwozi go do remizy)
Everlast – „Lonely Road” (scena, kiedy Monroe idzie się zobaczyć ze swoim pastorem)

Opis:

Sasha zostaje zawieszona w pracy na 30 dni po tym jak Doc zabrał jej broń i postrzelił z niej kapitana Stippera. Monroe jest wściekła i wracając do domu powoduje wypadek, w którym zostaje ranna kobieta i jej kilkuletni synek. W szpitalu okazuje się, że chłopiec zmarł, a Sasha ciężko to przeżywa, nie mogąc się z tym pogodzić.
Tymczasem do ekipy strażaków w 55-tym dołącza były policjant J.D. Hart. Okazuje się, że ma on na pieńku z Cruz (ponieważ donosił na jej ludzi, że biorą łapówki i działają niezgodnie z prawem, co przyczyniło się do samobójstwa partnera Cruz), co jest przyczyną wiecznych kłótni między strażakami a policjantami, które jeszcze bardziej się nasilają, kiedy Walsh odkrywa napis na remizie: „J.D. Rat” („J.D. Szczur/Donosiciel”). Hart jest pewien, że stoi za tym Cruz, jednak ta stanowczo zaprzecza, twierdząc, że nie marnowałaby na niego czasu. Mimo to znowu wywiązuje się mała bójka między strażakami a gliniarzami, która dla Cruz kończy się ostrą wymianą zdań ze Swerskym. Z kolei J.D. powoli aklimatyzuje się w nowym środowisku, które ostatecznie go zaakceptowało.
Davis i Sullivan przygotowują się do testu do szkoły prawniczej (?) i mimo wszystkich przeciwności losu (wypadek Monroe, który wyraźnie nie daje skupić się Davisowi) oboje do niego przystępują. Z jakim skutkiem? Przekonamy się zapewne wkrótce.
Jednocześnie zaczyna wyjaśniać się cała sprawa z wypadkiem Monroe. Dzięki cennym informacjom jakie Bosco i Faith otrzymali od Harta, okazuje się, że rodzice zmarłego chłopca sami zdecydowali się na „ukartowanie” nieszczęsnego wypadku, ponieważ mieli ogromne długi, a pieniądze z ubezpieczenia za samochód miały pomóc je spłacić. Monroe wobec tego nie grozi żadna kara za „spowodowanie” wypadku.

Gościnnie wystąpili:
Lauren Bittner jako Amber
Paul Borghese jako Hill
Marsha Dietlein jako Josephine Fryar
Robert Duncan jako John Bynum
Sakina Jaffrey jako Dr. Hickman
Yvonne Jung jako Sanitariuszka Holly Levine
Derek Kelly jako Strażak D.K.
Darrie Lawrence jako Evelyn
Jack McCullough jako Flaherty
Alyxx Morgen jako Pielęgniarka Morgen
Joseph Murphy
Joe Huu Nguyen jako Ofiara wypadku samochodowego
Jay Patterson jako Andy Fryar
Joseph Sikora jako J.D. Hart
Darien Sills-Evans jako Dr. Fields
Kristen Vermilyea jako Ginny
Bill Walsh jako Strażak Walsh
Pamela Wiggins jako Virginia
Jayson Williams jako Howard

opis: cruz

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *