5-20 In Plain View


Tytuł USA: In Plain View
Tytuł PL: Jasne poglądy

Premiera USA: 23/04/2004

Muzyka:
Five for Fighting – „NYC Weather Report” (piosenka na początku i końcu odcinka)

Opis:

Monroe wraca do pracy po niedawnym wypadku jaki przeżyła. Davis bardzo jej pomaga się po tym pozbierać i bardzo się do niej zbliża, choć Monroe od razu uprzedza go, że nie ma ochoty na poważny związek. Tak więc Davis i Monroe zostają NA RAZIE bardzo dobrymi przyjaciółmi.
Sully jest zszokowany, kiedy odkrywa, że zamordowano właściciela restauracji, w której codziennie jadał lunch. Za wszelką cenę chce pomścić tego człowieka, bo zdaje sobie sprawę, że nie miał nikogo bliższego od niego poza pracą. Dodatkowo okazuje się, że mordercą jest człowiek, który zderzył się z Sully’m w drzwiach od restauracji. Sullivan szuka go więc wraz z Davisem, a kiedy go znajduje brutalnie go bije. Zdaje sobie bowiem sprawę z tego, że przez swoją wieloletnią pracę w policji zatracił powoli swoje uczucia i radzi Davisowi, by zrezygnował z roboty i poszedł na prawo dopóki ma jeszcze jakąś szansę na uratowanie swojego człowieczeństwa.
Tymczasem Bosco przygotowuje się do rozprawy sądowej oskarżającej Mikey’a o zabójstwo Dade’a. Na rozprawie adwokat Boscorelliego robi z niego delikatnie mówiąc „kretyna”, kiedy dowodzi, że Bosco nie trzymał się procedur, a więc prokuratura nie ma prawa wnosić oskarżenia przeciwko Mikey’owi. Wniosek zostaje więc oddalony i Mikey jest wolny, a Bosco sam nie wie czy się cieszyć, czy nie, bo choć jego bratu nic nie zagraża, to on czuje się jak kompletny idiota. Jednocześnie 55-David dostaje wezwanie do domu Lestera – prawnika Mikey’a. Okazuje się, że Rebecca – córka adwokata – jest ciężko pobita (stłuczenia mózgu, itp.) i nie wiadomo czy przeżyje. Faith i Bosco przesłuchują matkę dziewczynki, która wezwała karetkę i szybko dochodzą do wniosku, że to najprawdopodobniej ona pobiła córkę. Jednak kiedy kobieta w chwili aresztowania mdleje, a lekarze ją badają, okazuje się, że ona również była ofiarą – swojego męża, który regularnie katował ją i córkę. Bosco i Faith są również wstrząśnięci okropnymi warunkami, w których żyła Rebecca. Nie wahają się i zamykają Lestera.
Napięcie pomiędzy Faith i Fredem sięga zenitu. Fred jest kompletnie nieczuły wobec Faith. Widać, że coś w ich związku się skończyło.
Sully otrzymuje wynik swojego testu do szkoły prawniczej.

Gościnnie wystąpili:
Douglas J. Aguirre jako Funkcjonariusz w sądzie
Joseph Badalucco Jr. jako Jelly Grimaldi
Gil Deeble jako Rezydent
Massai Z. Dorsey jako Drew
Ashley Greiner jako Rebecca
Joan Porter Hollander jako Sąsiad
Kate Jackson jako Jan Martin
Sakina Jaffrey jako Dr. Hickman
Yvonne Jung jako Sanitariuszka Holly Levine
Bo Kaprall
Alyxx Morgen jako Pielęgniarka Morgen
Trevor Oswalt jako Sammy
Brocton Pierce jako Sędzia
Jesus Ruiz jako Detektyw
Allison Daugherty Smith jako Prokurator Dianne McCann
Henry Winkler jako Lester Martin

opis: cruz

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *