5-21 Higher Calling


Tytuł USA: Higher Calling
Tytuł PL: Wyższe Wezwanie

Premiera USA: 30/04/2004

Muzyka:
Antigone Rising – „What?”

Opis:

Podczas pościgu za złodziejem Sully i Davis odnajdują w śmieciach poćwiartowane zwłoki mężczyzny, który jak się okazuje przed śmiercią był torturowany. Nie wiadomo jednak kto to jest. Na komisariacie ustalają więc identyfikację na podstawie odcisków palców. Odkrycie jest przerażające – zamordowany to młodszy brat Bosco! Sully, Davis i Swersky mówią o tym Bosco, który jest pełny żalu i wściekłości i obwinia za wszystko Lestera, potem ojca, wreszcie Cruz, nie będąc świadomym tego, że za zabójstwem jego brata stoi Donald Mann… Jakby tego było mało Bosco musi powiadomić matkę o tym, co się stało. Wszyscy są w szoku i wszyscy są wstrząśnięci tą tragedią. Faith martwi się o przyjaciela i dzwoni do niego, jednak ten nie odbiera. Faith nagrywa się więc na sekretarkę, kończąc rozmowę słowami: „Myślę o tobie”. Pech chciał, że rozmowę tą usłyszał Fred, który coraz bardziej oddala się od żony, aż w końcu zabiera dzieci i… wyprowadza się.
Jednocześnie Faith stara się rozwikłać sprawę brutalnego katowania małej Rebecci i jej matki, Jan. Okazuje się, że Rebecca nie jest córką Lestera, tyko została nielegalnie adoptowana! Faith odnajduje więc jej matkę, a Lestera zamyka za znęcanie się nad rodziną.
Tymczasem w remizie pojawia się nowa sanitariuszka – Grace Foster. Wydaje się ona być pewna siebie i bardzo twarda, więc od razu kłóci się z Carlosem. Atmosfera między nimi szybko się jednak poprawia, kiedy Nieto jasno mówi jej czego od niej oczekuje, jako jej przełożony.
Jednocześnie Sully zastanawia się nad tym, czy iść na studia prawnicze. Ciągle jest jednak pełen wątpliwości, tym bardziej, że Davisowi nie poszło na teście tak dobrze jak jemu…

Gościnnie wystąpili:
Joseph Badalucco Jr. jako Jelly Grimaldi
Cara Buono jako Sanitariuszka Grace Foster
Vincent Curatola jako Anthony Boscorelli
Patti D’Arbanville jako Rose Boscorelli
Ashley Greiner jako Rebecca
Kate Jackson jako Jan Martin
Guiesseppe Jones jako Kierowca
Yvonne Jung jako Sanitariuszka Holly Levine
Tim Kang jako Detektyw Kent „Yoshi” Yoshihara
Adriane Lenox jako Lekarz
Michael Monks jako Lloyd
Alyxx Morgen jako Pielęgniarka Morgen
Alice Niedermair jako Pielęgniarka
Gene Simmons jako Donald Mann
Allison Daugherty Smith jako Prokurator Dianne Mann
Marcia Strassman jako Sierżant Laura Wynn
Becky Watson jako Kobieta
Henry Winkler jako Lester Martin

opis: cruz

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *