6-01 „More Monsters”


Tytuł USA: More Monsters
Tytuł PL: Więcej potworów

Premiera USA: 17/09/2004

Muzyka:
Nickleback – „Someday” (scena, kiedy Faith strzela do Donalda Mana na dachu budynku)

Opis:

W szpitalu ma miejsce strzelanina, którą zorganizował Donald Mann, by zabić Bosco, Yokas i Cruz, których obwinia za śmierć swego syna. W strzelaninie zostaje ciężko ranny Bosco, który osłonił Faith własnym ciałem i tym samym uratował jej życie, narażając własne. Bos oberwał i to mocno. Mimo usilnych starań Faith nie wiadomo czy jej partner przeżyje. Jest operowany. Każdy stara się pocieszyć Yokas, by uwierzyła, że z Bosco będzie dobrze, jednak kobieta nie może się pogodzić z postrzałem przyjaciela. Jakby tego było mało musi powiadomić leżącą w szpitalu matkę Bosco, Rose, o stanie jej syna. Jest jej ciężko, bardzo cierpi.
Tymczasem Davis, Sasha Sully, Jelly i Cruz starają się opanować sytuację w szpitalu i zaciekle walczą z przestępcami. Davis i Monroe omal nie giną, jednak ostatecznie nic im nie jest. Innym również. Cruz podejrzewa, że to Yoshi wydał ich wszystkich i doprowadził do niedoszłej egzekucji. Sierżant wydobywa z niego informacje. Już wie, że to Mann stoi za tym wszystkim i jedzie do niego, chcąc go aresztować. Sytuacja jednak komplikuje się, a Manna zabija Yokas, która chciała zemścić się za postrzelenie Bosco.
Kim jest w ciąży i mówi o tym Jimmy’emu. Boi się jego reakcji, jednak niepotrzebnie, bo Doherty jest zadowolony i para postanawia wziąć ponownie ślub. Jednak wydarzenia jakie zaszły w szpitalu doprowadzają Kim na skraj załamania nerwowego i zmuszają ją do przemyśleń nad swoim życiem. Zambrano z bólem, ale i pełną świadomością i przekonaniem, że dobrze robi, decyduje o odejściu z pogotowia, by realizować się jako żona i matka. Dzieli się swoją decyzją z Carlosem, który w pełni ją rozumie. Kim jest z tego zadowolona, jednak jasne jest, że było jej ciężko odejść.
Grace martwi się, że lekarz odbierze jej licencję i że nie będzie mogła dłużej pracować. Jednak jej obawy okazują się niesłuszne. Lekarz puszcza incydent w zapomnienie, jednak przypomina Foster, by następnym razem dzwoniła, kiedy będzie chciała robić coś, na co nie zezwalają jej kwalifikacje.

Gościnnie wystąpili:
Marc Aden jako Hollis
Sean C. Alvarez jako Zamachowiec
Matthew Arkin jako Lekarz
Kelly AuCoin jako Jeff Weaver
Joseph Badalucco Jr. jako Jelly Grimaldi
Patti D’Arbanville jako Rose Boscorelli
Ann Hamilton jako Pani Weaver
Cassidy Hinkle jako Jasmine Weaver
Sakina Jaffrey jako Dr. Hickman
Tim Kang jako Detektyw Kent Yoshihara
Kevin P. McCarthy jako Detektyw
Alyxx Morgen jako Pielęgniarka Morgen
Alice Niedermair jako Pielęgniarka
Anne O’Sullivan jako Pielęgniarka na sali operacyjnej
Kim Raver jako Kim Zambrano
Bill Sage jako Orland
Gene Simmons jako Donald Mann
Kristen Vermilyea jako Ginny

opis: Cruz

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *