6-06 „The Greatest Detectives In The World (Part 2)”


Tytuł USA: The Greatest Detectives In The World (Part 2)
Tytuł PL: Najlepsi Ddetektywi Na Świecie (Część 2)

Premiera USA: 29/10/2004

Muzyka:
Green Day – „Boulevard Of Broken Dreams” – scena kiedy Miller z oddziałem SWAT jadą do fabryki odnaleźć więzioną dziewczynę

Opis:

Yokas przesłuchuje seryjnego, niezwykle inteligentnego i pewnego siebie, zabójcę, który sam, z własnej woli, oddał się w ręce policji, gdyż, jak mówi, „pragnie zostać powstrzymany”. Jednak jego poczynania – ośmieszanie Faith, domaganie się przesłuchiwania przez porucznika Millera, ignorowanie pytań detektyw Yokas – na to nie wskazują. Tymczasem czasu na uratowanie kolejnej ofiary – 16-latki – jest co raz mniej i detektywi muszą szybko działać, by znaleźć dziewczynę na czas. Yokas ustala więc dane osobowe mordercy, jednak na niewiele się to zdaje. W końcu ona i Miller uciekają się do podstępu – oszukują sprytnego mordercę, kłamiąc w sprawie upływającego czasu tak, by podał on miejsce przetrzymywania dziewczyny, myśląc, że ta już nie żyje, choć w rzeczywistości jest inaczej. Podstęp się udaje. Miller nareszcie wygrał z draniem, który, jak mówił dla niego, mordował niewinne dziewczyny. Jedzie więc na miejsce wskazane przez zabójcę z oddziałem specjalnym i uwalania dziewczynę. Jest także zadowolony ze współpracy z Faith, która powoli się rozkręca jako detektyw.
Tymczasem Finney ciężko przeżywa to, że zabił człowieka. Nie chce jednak rozmawiać o tym z psychologiem, lecz zwraca się do Cruz. Chciałby też porozmawiać z Grace, gdyż dowiaduje się, że jeden z napastników ją molestował, jednak ta zupełnie go ignoruje, a Brendan nie zdaje sobie sprawy z tego, że Foster również bardzo ciężko przeżywa to co się stało.
Carlos natomiast musi zostać w szpitalu. Cały czas jest przy nim Holly.
Z kolei Monroe i Davis, który wciąż jest zupełnie nieświadomy tego, że jego dziewczyna współpracuje z Wydziałem Wewnętrznym, cieszą się swoim związkiem.
Cruz zostaje aresztowana za zabójstwo Donald’a Mann’a, chociaż zabiła go Yokas. Faith patrzy jednak na aresztowanie Cruz bez większych emocji i nie robi nic, by powstrzymać to co się dzieje…

Gościnnie wystąpili:
Harry Askenazi jako Więzień
Joseph Badalucco Jr. jako Jelly Grimaldi
Pamela Dunlap jako Vivian Hill
Chris Elliott jako Jeffrey Barton
Heather Fairfield jako Pani Connelly
Charles Haid jako Kapitan Cathel ‚C.T.’ Finney
Steve Hamm jako Umundurowany funkcjonariusz
Pete Macnamara jako Detektyw Wydziału Wewnętrznego
Alyxx Morgen jako Pielęgniarka Morgen
Aidan Quinn jako Porucznik John Miller
Tyree Michael Simpson jako Umundurowany funkcjonariusz
Ned von Leuck jako Ron Connelly
Abby Wathen jako Tara Connelly
Susan Kelechi Watson jako Emma St. Clair
Todd Williams jako Detektyw Barlow

Opis: Cruz

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *