Bobby

Bobby Cannavale: Bobby Caffey (1999-2001)

Serialowy Roberto „Bobby” Caffey był paramedykiem i partnerem Kim dopóki nie został zastrzelony przez ćpuna.Przez pewien czas był bardzo blisko z sanitariuszką Kim.

Bobby

Imię i nazwisko: Roberto Cannavale

Data urodzenia: 3 maja 1970

Miejsce urodzenia: Union City, New Jersey, USA

Znak zodiaku: Byk

Stan cywilny: żonaty z Jenny Lumet (od 1994 do 2003), partnerka Rose Byrne (od 2012 do dzisiaj)

Dzieci: syn Jacob Cannavale, ur.w 1998, Rocco Cannavale ur.w 2016

Rodzice: Isabel Cannavale, Sal Cannavale

Rodzeństwo: brak danych

Wzrost: 189 cm

WYWIAD Z SERIALOWYM BOBBYM (już po jego śmierci w serialu)

(Pośmiertny) wywiad z serialowym Bobbym podczas kręcenia Third Watch

Chociaż nie mam pojęcia co mogę ci powiedzieć to mam kilka powodów, dla których zgodziłem się na ten wywiad z tobą.
Nikt przedtem nie prosił mnie o wywiad, więc dlaczego teraz? Dlaczego chcesz przeprowadzić ten wywiad?
W porządku… Myślę, że to nieistotne… więc co chciałbyś wiedzieć na mój temat?
Mam na myśli, jak bardzo cię interesuję, skoro przychodzisz tu i chcesz ze mną rozmawiać?
Cóż, postaram się powiedzieć o sobie najwięcej potrafię…
Mam nadzieję, że cię nie zanudzę ani nic z tych rzeczy.

Nazywam się Roberto Caffey, ale przez większość mojego życia byłem nazywany po prostu Bobby. Moje życie? Cóż, to mogłaby być długa historia, mam nadzieję, że się nie spieszysz. (…) Byłem bardzo młody, kiedy mój ojciec odszedł od mojej mamy i całej rodziny. Przez większość czasu miałem przyszywanych tatusiów, dlatego też szybko wydoroślałem. Kocham moją mamę bardziej niż kogokolwiek na świecie i nigdy nie przestanę. Zawsze byłem, nadal jestem i będę przy niej. Nadal słucham jej rad, radzę się jej co mogę zrobić… moje dzieciństwo jest niezwykle ważne, żebyś dobrze mnie poznał.

Od momentu, kiedy zacząłem dorastać moim najlepszym przyjacielem był Paulie Fuentas. Znaczyliśmy dla siebie bardzo wiele. Stanęlibyśmy za sobą murem, wiesz? Na kogo zawsze możesz liczyć, jeśli nie na swego najlepszego przyjaciela? Masz najlepszego przyjaciela, prawda? Pamięta o wszystkim? Ma cię zawsze w pamięci, zawsze o tobie myśli, prawda?

Mam także starszego brata, Matty`ego… chociaż przez większość czasu to ja spełniałem funkcje starszego brata. Matty został aresztowany i kiedy miał sprawę sądową byłem przy nim. Jeden z moich przyjaciół powiedział mi raz, że matkuje ludziom. Cóż, w tym wypadku rzeczywiście tak było. Pozwoliłem Matty`emu zamieszkać ze mną i chociaż bardzo się starałem, nie byłem w stanie uchronić go od kłopotów. Po raz kolejny zadawał się z nieodpowiednim towarzystwem, kradł, ale w końcu z tym skończył. Nie mogłem go jednak dłużej trzymać u siebie, więc przedstawiłem mu pewne opcje. Opcja pierwsza: daje mu 500$ gotówką i mówię mu, żeby wziął te pieniądze i uciekał, ale on nie byłby już wtedy moim bratem. Druga opcja: radzi sobie sam. Wybrał opcję pierwszą – ucieczkę. Nigdy więcej o nim nie słyszałem. Próbowałem go odszukać, ale nie mogłem go znaleźć.

Tej nocy kiedy Matty uciekł ja też uciekłem. Skierowałem się w ramiona mojego najlepszego przyjaciela. Bo widzisz, byłem nowojorskim paramedykiem (sanitariuszem) w 55 posterunku. Skierowałem się do mojego najlepszego przyjaciela, czyli Kim Zambrano, która była także moją partnerką w pracy przez 6 lat. Mógłbym wiele powiedzieć o naszych relacjach. Powiedziałbym, że ona jest… była… cóż, nadal jest i zawsze będzie moim najlepszym przyjacielem. Inną sprawą jest to, że byłem w niej zakochany i nigdy nie przestałem się w niej kochać. Próbuję ci powiedzieć, że w noc, kiedy Matty został zwolniony z aresztu za kaucją, spaliśmy ze sobą. Dla mnie było to najwspanialsze doświadczenie… uprawiać seks z kimś kogo się kocha… Mam nadzieję, że takie doświadczenie coś znaczy w twoim życiu. Z drugiej strony, dla niej nie było to takie wspaniałe co powiedziała mi następnej nocy. Jakby tego było mało powiedziała mi to w Dzień Zakochanych. Po tym jak się o tym dowiedziałem, znalazłem się w barze i przyłączyłem się do laski imieniem Treva. Ale to zupełnie inna, stara i skończona historia, nie mam na jej temat nic do powiedzenia.

Wróćmy do tego, że byłem sanitariuszem. To najlepsza praca, o którą możesz prosić. Chociaż miałem kilka marnych momentów w tej pracy, i byłem zdeprymowany, ale jest taki moment w tej pracy kiedy myślisz o tym ile żyć uratowałeś i komu w danej chwili ratujesz życie. Te myśli rekompensują wszystkie kiepskie momenty w tej pracy, sprawiają, że zdajesz sobie sprawę z tego, jak ważna jest twoja praca. W tej pracy ma się czasem bardzo trudne czasy… Na przykład, kiedyś w wybuchu, który spowodował inny samochód – jeep – straciliśmy autobus, w którym było pełno nastolatków. Widzieliśmy jak te dzieciaki walą w szyby wołając o pomoc, a my musieliśmy uciec przed wybuchem i im nie pomogliśmy. Następną rzeczą jaką pamiętam jest sytuacja, w której wybuchł samochód, a ja osłoniłem przed płomieniami Kim. Potem rozejrzałem się, chciałem pomóc tym ludziom w samochodzie, ale po aucie nie było śladu, jedyne co widziałem to najprawdziwsze piekło. Ale próbuję powiedzieć, że ratowanie życia jest t ego warte, że nic nie jest ważniejsze i że nie ma wspanialszej pracy niż praca sanitariusza. Nie potrafię policzyć ile ludzkich żyć ocaliłem, ale myślę, że wystarczającą ilość.

Nie sądzę, że byłem popularnym facetem… Dziwne, że o to pytasz. To znaczy, mam przyjaciół, znam wielu ludzi. Ludzie ze straży pożarnej i pogotowia są wspaniali: Jimmy, Doc, Carlos, Alex. Jimmy to były mąż Kim, mógłbym tak długo wymieniać. Myślę, że Kim bardziej woli mnie od Jimmy`ego, bardziej mnie lubi, ale mimo tego ona zawsze do niego wracała… i to niejednokrotnie. To boli. Poza tym mógłbym dodać, że Kim i Jimmy mają syna, Joey`a. To wspaniały dzieciak, chociaż przysparza rodzicom trochę zmartwień, ale które dziecko ich nie przysparza? Kiedy Joey pierwszy raz szedł do szkoły, Kim musiała iść do pracy, ponieważ wybuchł pożar. Myślę, że to było bardzo smutne i złe doświadczenie dla Kim.

Z policjantami, z którymi współpracowałem na ulicach, też miałem bardzo dobry kontakt. Zwłaszcza z Bosco, chociaż Bosco miał żal do Jimmy`ego, tak… do byłego męża Kim… (…) Bosco wydaje się być takim lalusiem, z którym nie warto zaczynać, ale w rzeczywistości jest w porządku. Zabawne, przypomniała mi się pewna noc… dzień, w którym Kim i ja pracowaliśmy z dziewczyną imieniem Sunny. Ah, Sunny. Ona miała 13 lat i jej życie obróciło się tak niefortunnie, że wylądowała na ulicy. Razem z Kim znaleźliśmy ją pare razy, kiedy starała się znaleźć klientów lub, kiedy była na haju. Zwróciła się ona do Kim o pomoc i załatwiliśmy jej pobyt w schronisku… w drodze do schroniska Sunny ukradła Kim torebkę. Tego samego dnia znalazłem Sunny w parku i ona zwróciła mi torebkę Kim. Zauważyłem, że Sunny miała siniaki. Nędzna 13 latka… mówiłem ci już o nędznym życiu, właśnie tak ona żyła. Po tym całym zdarzeniu nie widziałem już Sunny.

Chcesz coś usłyszeć o dobrych czasach? W porządku. Dobrym momentem w moim życiu było Święto Dziękczynienia w straży, zanim Matty wylądował w więzieniu i został zwolniony za kaucją, miałem w swoim życiu bardzo dobry czas. Zawsze będę o tym pamiętał. (…) I nie mogę zapomnieć jak tańczyłem z pijaną laską na stacji benzynowej. To nie była rzecz jaka zdarza się codziennie.

Więc, co jeszcze chciałbyś wiedzieć? Albo może chcesz już skończyć to gadanie? Ohhh….Alex Taylor? Ona jest wspaniałą osobą. Tak, mieliśmy się trochę ku sobie, ale ona nie czuła się z tym dobrze. Kiedy próbowała zerwać ze mną, ona starała się przekonać mnie, że ją i Jimmy`ego coś łączy, chciała mnie sprawdzić, dowiedzieć się jak na to zaraguję. Możesz w to uwierzyć? (…) Przejąłem się tym… i trochę sobie pogadaliśmy… żadnych silnych uczuć… jednak ją zostawiłem… rozstaliśmy się…

W porządku. Pamiętasz Paulie, mojego najlepszego przyjaciela, mówiłem ci o nim? Otóż, kiedy wychodziłem od siostry Paulie – Giny, która zresztą była moją pierwszą miłością i z którą też straciłem moje dziewictwo, ok, nie zaczynajmy tego tematu, ponieważ potem musiałbym ci opowiedzieć o katolickiej szkole i mundurkach, które musiałem tam nosić, co sprawiało, że czułem się tak jakbyś był ciągle w zamknięciu… zresztą nieważne. Do czego zmierzam… Otóż, kiedy wychodziłem od Giny na zewnątrz znalazłem Pulie, który był kompletnie naćpany, wyglądał naprawdę źle. Znowu muszę wspomnieć, że ludzie uważają, że matkuję innym, więc pewnie cię nie zdziwi, że starałem się pomóc Paulie, naprawdę się starałem. Ale on okradł dom mojej matki, więc poszedłem do niego, żeby się z kim skonfrontować i wyjaśnić z nim tę sprawę, ale on mnie postrzelił. Tak, to dotknęło mnie bardziej niż możesz to sobie wyobrazić, nie mogę tego wyrazić słowami, ale się postaram… Mam nadzieję, że to zapamiętasz (d ocenisz). Kim była ze mną i wciąż pamiętam, jak, kiedy zostałem postrzelony, ona ciągle do mnie mówiła, by nie stracić ze mną kontaktu. Była taka przerażona… no i ja również. Prawdopodobnie czułem się o wiele gorzej od niej, ponieważ wykrwawiałem się na śmierć.

Wkrótce po tym zdarzeniu spotkałem się z moim ojcem, z którym nie miałem żadnego kontaktu przez lata. Bardzo za nim tęskniłem i on tam był, był ze mną. Rozmawialiśmy o tym wszystkim co wydarzyło się w moim życiu, kiedy go nie było. Ostatecznie, miałem operację po tym jak Paulie mnie postrzelił, ale nie wybudziłem się z niej.

Pamiętam jak mówiłem Carlosowi Nieto o tym, jak szedłem do kościoła i zapalałem świeczkę za wszystkich tych, których znałem i którzy umarli. Wczesnym rankiem po mojej śmierci, Kim zapaliła taką świeczkę dla mnie. Czy tęsknię za nimi? Oczywiście, że tak. Ale jak mówiłem, Kim nadal jest moją najlepszą przyjaciółką i nadal ją kocham i zawsze będę kochał. Moja matka, próbuję pomóc jej na tyle na ile mogę. I, jeżeli to możliwe, od czasu do czasu patrzę z góry na wszystkich tych na dole.

Mam nadzieję, że dostałeś to czego spodziewałeś się dostać po tym wywiadzie. I jeżeli nadal chcesz rozmawiać z Lt. Johnson lub Alex to znajdziesz ich w sali na dole.

Wywiad przetłumaczony z angielskiego na polski przez Cruz

Życiorys:

Roberto „Bobby” Cannavale urodził się w Union City w New Jersey z mamy Kubanki i taty Włocha. Kiedy dorastał, jego mama obawiała się, że może wpaść w złe towarzystwo więc zapisała go do katolickiej szkoły, gdzie zaczął występować w sztukach wystawianych przez kościelny teatr. Kiedy miał 8 lat zagrał sepleniącego dzieciaka w „The Music Man”. Bobby mieszkał w New Jersey do 13 roku życia. Po rozwodzie rodziców, Bobby i jego mama przeprowadzili się na dwa lata do Puerto Rico. Potem przeprowadzili się do Coconut Creek na Florydzie, gdzie Bobby ukończył szkołę średnią i wyjechał do New Jersey by zamieszkać z babcią. Bobby twierdzi, że zawsze wiedział, że chce być aktorem i wieku 20 lat został członkiem „Circle Repertory” na Manhattanie, obecnie już nie działającej, prestiżowej trupy na off-off-Broadway. Bobby nigdy formalnie nie studiował aktorstwa, gra instynktownie. Swoją aktorską karierę zaczynał na scenie. Liczne sztuki, w których wystapił obejmują: „The Most Fabulous Story Ever Told” Paul’a Rudnick’a; „Virgil Is Still the Frog Boy” Lanford’a Wilson’a, „In Two Keys” Noel’a Coward’a , „The Young Man and the World” oraz jego ulubioną farsę Georges’a Feydeau’a „A Flea in Her Ear”. Bobby jest członkiem „Circle Repertory Theatre” i „Lab Theatre Company”, oba z Nowego Jorku. Wielki przełom w filmowej karierze Bobby’ego nastąpił wraz z jego rolami w dwóch filmach Sidney’a Lumet’a: „Gloria” z Sharon Stone i „Night Falls On the Manhattan” z Andy’m Garcią. Dopiero jednak rola sanitariusza Bobby’ego Caffey w serialu „Brygada ratunkowa” („Third Watch”) uczyniła z niego prawdziwą gwiazdę. Bobby ożenił się z pisarką i byłą aktorką Jenny Lumet, córką Sidney’a Lumet’a i wnuczką Leny Horne. Bobby poznał Jenny kiedy występował na scenie. Spojrzał na widownię zza kurtyny i ją zauważył. Grał wtedy osobę chorą na AIDS i kiedy spektakl się zakończył, on wybiegł by ją odnalźć i zapomniał zdjąć zmiany patologiczne jakie miał na twarzy. Przedstawił się jej a 6 miesięcy później byli małżeństwem. Bobby, Jenny i ich 6-letni syn Jacob mieszkają w Nowym Jorku. Życie Bobby’ego jest multi-etniczne bo jego żona jest pół Żydówką a pół Murzynką. Nie zna hiszpańskiego więc czyni świadome wysiłki by jego syn nauczył się tego języka by kiedy dorośnie mógł poznać swoje kubańskie dziedzictwo i być z niego dumny. Bobby jest dumny, że jest Latynosem, ale kiedy wybiera rolę, etniczność jest jedynym kryterium, którym się nie kieruje. Bycie Latynosem, wpojone Bobby’emu przez mamę i babcię, wpływa na jego działanie i rekacje na przeciwności losu jakie przynosi życie. Jako latynoski aktor, Bobby zauważa, że jego praca zwraca uwagę na to kim on jest a nie na jego kulturę. Latynoska wspólnota jest bardzo dumna z Bobby’ego i już dwa razy był gościem na Annual Hispanic Heritage Awards.

Filmografia:

Filmy:

2017 – „Boundaries” jako Leonard
2015 – „Daddy’s Home” jako Dr. Emilio Francisco
2015 – „Ant-Man” jako Paxton
2015 – „Spy” jako Sergio De Luca
2015 – „Danny Collins” jako Tom Donnelly
2014 – „Annie” jako chłopak
2014 – „Adult Beginners” jako Danny
2014 – „Chef” jako Tony
2013 – „Blue Jasmine” jako Chili
2013 – „Lovelace” jako Butchie Peraino
2013 – „Parker” jako Jake Fernandez
2013 – „Movie 43” jako Superman
2011 – „Roadie” jako Randy Stevens
2011 – „Win Win” jako Terry Delfino
2010 – „Weakness” jako Joshua
2010 – „Apples” jako Nino
2010 – „The Other Guys” jako Jimmy
2010 – „F—K” jako Bobby
2009 – „Louis C.K.’s Last Chance” jako producent porno
2009 – „Brief Interviews with Hideous Men” jako temat nr 40
2009 – „The Merry Gentleman” jako Michael
2009 – „Paul Blart: Mall Cop” jako komandor James Kent
2008 – „100 Feet” jako Shanks
2008 – „The Promotion” jako Dr. Timms
2008 – „Diminished Capacity” jako Lee Vivyan
2008 – „The Take” jako Agent Steve Perelli
2007 – „Dedication” jako Don Meyers
2007 – „The Ten” jako Marty McBride
2006 – „10 Items or Less” jako Bobby
2006 – „Snakes on a Plane” jako Special Agent Hank Harris
2006 – „Fast Food Nation” jako Mike
2006 – „The Night Listener” jako Jess
2005 – „Romance & Cigarettes” jako Chetty Jr. / ‚Fryburg’
2005 – „Happy Endings” jako Javier Duran
2004 – „The Breakup Artist”
2004 – „Shall We Dance?” jako Chic
2004 – „Haven” jako porucznik
2004 – „Fresh Cut Grass” jako Billy Pecchio
2003 – „The Station Agent” jako Joe Oramas
2003 – „Shortcut to Happiness” jako policjant
2002 – „The Guru” jako Randy
2002 – „Washington Heights” jako Angel
2000 – „3 A.M.” jako Jose
1999 – „The Bone Collector” jako Steve
1999 – „Gloria” jako Jack
1996 – „Night Falls on Manhattan” jako Vigoda asystent nr 1
1996 – „I’m Not Rappaport” jako klient parkingu

Seriale:

2016 do dzisiaj – „Vinyl” jako Richie Finestra
2014 – „Robot Chicken” jako wojownik epoki kości(głos) – odcinek „Super Guitario Center”
2012–2013 – „Nurse Jackie” jako Dr. Mike Cruz (12 odcinków)
2012 – „Boardwalk Empire” jako Gyp Rosetti (12 odcinków)
2012 – „Modern Family” jako Lewis (odcinek „Send Out the Clowns”)
2010–2011 – „Blue Bloods” jako New York County District Attorney Charles Rosselini (3 odcinki)
2010 – „Marry Me” jako Adam (2 odcinki)
2010 – „Louie” jako Chris (2 odcinki)
2010 – „American Dad!” jako detektyw Chaz Miglachio (głos) – odcinek „Cops & Roger”
2009 – „Cupid” jako Trevor Pierce (7 odcinków)
2008 – „Lipstick Jungle” jako Chris ‚Parks’ Parker – odcinek „Chapter Seven: Carpe Threesome”
2008–2009 – „Cold Case” jako Eddie Saccardo (7 odcinków)
2007 – „M.O.N.Y.” jako Joe Capanelli (pilot serialu)
2007 – „The Knights of Prosperity” jako Enrico Cortez (2 odcinki)
2006 – „Untitled Paul Reiser Project” jako Danny (pilot serialu)
2005 – „Recipe for a Perfect Christmas” jako Alex Stermadapolous
2005 – „The Exonerated” jako Jesse
2005 – „N.Y.-70” jako Det. Niko Corso (pilot serialu)
2004–2006 – „Will & Grace” jako Vince D’Angelo (15 odcinków)
2004 – „Six Feet Under” jako Javier (3 odcinki)
2003 – „Oz” jako Alonzo Torquemada (2 odcinki)
2003 – „Law & Order: Criminal Intent” jako Julian Bello (odcinek „The Gift”)
2003 – „Kingpin” jako Chato Cadena (6 odcinków)
2002, 2007 – „Law & Order” jako Randy Porter / J.P. Lange (2 odcinki)
2002 – „Ally McBeal” jako Wilson Jade (5 odcinków)
2002 – „Law & Order: Special Victims Unit” jako Kyle Novacek (odcinek „Monogamy”)
2001–2002 – „100 Centre Street” jako Jeremiah „J. J.” Jellinek (5 odcinków)
2000 – „Sex and the City” jako Adam Ball (odcinek „Easy Come, Easy Go”)
1999–2001 – „Third Watch” jako Roberto Caffey (38 odcinków)
1998 – „When Trumpets Fade” jako Capt. Thomas Zenek

Nagrody: ( 8 )

EMMY
wygrane: 2:
– 2013 – nagroda Emmy za najlepszego aktora drugoplanowego w serialu dramatycznym „Zakazane imperium” (2010)
– 2005 – nagroda Emmy za najlepszy gościnny występ w serialu komediowym – w serialu „Will i Grace” (1998)

nominacje: 2:
– 2013 nominacja Emmy za najlepszy gościnny występ w serialu komediowym „Siostra Jackie” (2009)
– 2012 nominacja Emmy za najlepszy gościnny występ w serialu komediowym „Siostra Jackie” (2009)

Amerykańska Gildia Aktorów Filmowych
nominacje: 3

– 2013 nominacja Aktora za najlepszy zespół aktorski w serialu dramatycznym za serial „Zakazane imperium” (2010)

– 2004 nominacja Aktora za najlepszy filmowy zespół aktorski za film „Dróżnik” (2003)

Critics’ Choice Television
nominacje: 1

– 2012 nominacja Critics’ Choice Television za najlepszy występ gościnny w serialu komediowym za serial „Współczesna rodzina” (2009)

#zaktualizowano: 18.05.2016

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *