Bosco

Jason Wiles: Maurice ‚Bosco’ Boscorelli

Serialowy Maurice „Bosco” Boscorelli jest Nowojorskim policjantem.Jest nieustraszonym gliną który zawsze jest głodny akcji. Jego partnerką była Faith dopóki nie została mianowana na detektywa. Od czasu do czasu działał w wydziale zwalczania przestępczości z Maritzą Cruz. Biorąc udział w strzelaninie w szpitalu Miłosierdzia, Bosco został poważnie ranny i był w stanie śpiączki lecz udało mu się z niej wyjść. Po wyjściu ze szpitala z wielkim zapałem wrócił do pracy w policji. Kiedy 55 komisariat zostaje zamknięty, Bosco zostaje przeniesiony do innej dzielnicy do 79 komisariatu. Teraz robi to co umie najlepiej-dobiera się do tyłków przestępcom i po prostu jest nadal policjantem.

Bosco

Imię i nazwisko: Jason Austin Wiles

Data urodzenia: 25.04.1970

Miejsce urodzenia: Lenexa, Kansas, USA

Znak zodiaku: Byk

Stan cywilny: Żonaty z Joanne Roberts

Dzieci: córka Georgie (ur. 2001)
syn Wilke Jackson(ur. 2004)

Rodzice: brak danych

Rodzeństwo: brak danych

Wzrost: 175 cm

Wywiad z serialowym Bosco podczas kręcenia Third Watch:

Więc.. um.. w porządku. Jakaś babka poprosiła mnie o ten wywiad na tę stronę, powiedziała, że chciałaby usłyszeć coś o mnie. O mnie. Naprawdę nie jestem pewien dlaczego – ona mówiła coś o napisaniu czegoś na jakąś stronę internetową, która w całości jest poświęcona gliniarzom, sanitariuszom i strażakom z 55. posterunku. Na początku, powiedziałem, że naprawdę nie jestem pewny, czy jestem w stanie opowiedzieć coś o sobie. Ale potem ona powiedziała, że najwyraźniej WIELU ludzi jest ciekawych tego co mam do powiedzenia. Możecie w to uwierzyć? Co JA mam do powiedzenia. Ludzie chcą usłyszeć coś o mnie, nie jestem pewien dlaczego. Mam po prostu na myśli, że nie widzę w mojej osobie nic interesującego.

Nazywam się Maurice Louis (lub Lewis – różnie się wymawia moje drugie imię) Boscorelli i jestem szalonym gliną przy 55. posterunku. Większość ludzi, którzy mnie znają i ze mną pracują, mówi na mnie „Bosco”, z wyjątkiem Faith, która nazywa mnie Bos. Jedyną osobą, która mówi na mnie Maurice jest moja mama. Nazywała mnie tak też moja była dziewczyna, z którą byłem przez jakiś czas. Dorastałem w tym mieście, w Nowym Jorku. Jestem chłopakiem z Nowego Jorku, urodziłem się tu i wychowałem i wiem, że znam te ulice tak dobrze jak własną kieszeń. Mam jednego brata, która ma na imię Mikey, ale nigdy nie byłem z nim dość blisko. Bo widzisz, on ma problemy z narkotykami, a ja tego zupełnie nie toleruję. Moja mama… Myślę, że moja mama jest silniejszą osobą niż mi się wydaje. Nazywa się ona Angela Rose Boscorelli, ale zwykle przez swoich przyjaciół jest nazywana Rose… też ładnie. Oczywiście ja mówię do niej mamo. Mój tata… Naprawdę nie chcę rozmawiać o moim ojcu. On był taksówkarzem w Nowym Jorku i wiesz, on był jedyną osobą z mojej rodziny, która się mną nie interesowała, nie chciała mnie widzieć, kiedy było po tej całej sprawie z 11 września. Poza tym mój ojciec bił moją matkę i z tego powodu zdecydowałem się zostać gliną, ale w sumie to nie jestem zupełnie pewny, czy zostałem policjantem tylko z tego powodu. (…) Potem mój ojciec odszedł. Jak? W nocy wślizgnął się do mojego pokoju – wiedziałem o tym – otworzyłem mu okno i pozwoliłem odejść, bo mnie o to prosił. Widzisz, kochałem mojego tatę. Nawet jeśli czasem bił mamę… Tamtej nocy, kiedy otworzyłem mu okno nie mogłem później spać. Pewnie dlatego boję się ciemności, ale to już zupełnie inna historia… Potem mój brat znowu wpakował się w poważne kłopoty. Mój ojciec ponownie wrócił do mojego życia, udawał kochającego tatusia, czyli wszystko było jak na obrazku i jestem pewny, że miał ku temu jakieś powody. To było dziwne – on ponownie starał się rozkochać w sobie moją mamę i starał się, żebyśmy byli normalną rodziną. Cóż, ale my nie byliśmy normalną rodziną. (…)

W porządku. Opowiedziałem ci już o moim bracie Mikey`u. Dziś jest jego pogrzeb. Został zamordowany i na pewno złapiemy sukinsyna, który to zrobił. Jestem całkowicie pewny, że to wina Cruz. Cruz miała pewną sprawę do mojego brata i oczywiście, kiedy Mikey jechał z nią i jej chłopakami z wydziału do zwalczania przestępczości na posterunek to samochód, którym jechali, został ostrzelany. Mikey był tam, ale do nikogo nie strzelał. Niezależnie od tego wydarzenia Mikey nie żyje. Nie wiem jak sobie bez niego poradzę, to znaczy, nie wiem jak moja mama sobie z tym poradzi…

W porządku. Koniec mówienia na ten temat. Naprawdę nie wiem jak to się stało, że ci o tym opowiedziałem.

Więc, rzeczywiście nie miałem zbyt wielu związków. No i faktycznie nie straciłem mojego dziewictwa w bardzo wczesnym wieku. Jednak, obecnie mam za sobą więcej związków niż kiedykolwiek wcześniej. Nie mów nikomu, ale kiedyś, jeden raz, spałem z córką kapitana. W porządku… Faith o tym wie, ale to zdarzyło się w naszym RMP i zostało zarejestrowane na taśmie. Na szczęście, Lieu nigdy się o tym nie dowiedział (…). Kiedyś spałem także z narzeczoną Christopher`a. Byliśmy wtedy w Akademii Policyjnej. Ona była bardzo gorąca. No i… stało się. Czy musiała wybierać między mną a Christopher`em…? Nie, nie było między nami żadnej rywalizacji.

Przez pewien czas spotykałem się także z Nicole… ale nie trwało to długo. Zaczęło się do tego, że ona kazała mi odprowadzać się do domu, żeby jej rodzice widzieli, że wraca bezpiecznie (…). Ale potem często spotykałem ją w pracy, ponieważ ona spała chyba z połową działu, więc ja też z nią byłem, ale szybko odkryłem, że… to nie jest kobieta dla mnie. Potem spotykałem się z Tory. Poznałem ją podczas pracy, ponieważ do jej mieszkania ktoś się włamał. Dała mi swój numer. Zadzwoniłem do niej. I… co mogę powiedzieć. W łóżku była gorącym kociakiem i czułem, że mogę z nią pogadać… ale nie pogadać tak jak z Faith… Ale… nie wyszło.

Potem była Sierżant Cruz. Naprawdę mi się podobała, sposób w jaki patrzyła mi w oczy… Mam na myśli to, że naprawdę zwariowałem na jej punkcie, uległem jej urokowi. Była dobra w łóżku. I była dobra w pociąganiu za sznurki mojego serca – była w tym tak dobra, że dla mnie zaczęła liczyć się tylko ona, zacząłem izolować się od innych, dbałem tylko o nią. Nienawidzę się za to, że kręciłem się wokół niej.

Potem była ta cała sprawa z Aaronem Noblem w hotelowym pokoju. Faith została sparaliżowana i jestem całkowicie pewien, że była to moja wina. Poprosiłem ją o to, aby mi pomogła mimo tego, że ostatnio nie działo się między nami najlepiej. Z tego powodu Fred chce mnie zabić i chyba powinien. To znaczy… Pozwoliłbym mu strzelić do mnie tamtego dnia w szpitalu, dzień po tym, kiedy to wszystko się stało i to z mojej winy.

Faith to silna kobieta. I właśnie dlatego, że jest taka silna jestem pewien, że wróci do pracy, po prostu to wiem. Kiedy Faith odeszła byłem partnerem Monroe, myślę, że dobrze się nam razem pracowało. Ale Mornoe nie była Faith. Teraz Faith wraca do pracy. Jestem tym trochę przejęty i zaniepokojony. Ona chce, byśmy zachowywali się tak, jak gdyby nigdy nic się nie stało. Chcę, żeby Faith wróciła, ale jestem tym przerażony, rozumiesz, teraz moim obowiązkiem jest to, aby się nią opiekować i dbać o jej bezpieczeństwo.

Myślę, że to tyle na mój temat. Ale jestem pewien, że któregoś dnia ponownie pogadamy. Może gadanie o sobie nie jest wcale takie złe. Myślisz, że powinieniem pogadać z kimś o moich atakach paniki? Nie. (…) Ale to co powiedziałem chyba ci wystarczy, co nie? Myślę, że tak.

Ale teraz muszę iść na pogrzeb Mikey`a. Może któregoś znowu dnia pogadamy.

Notka dodatkowa: Na pogrzebie Mikey`a gangsterzy wjechali samochodem z ładunkami wybuchowymi w dom pogrzebowy. W wypadku-zamachu ucierpiała Rose – matka Bosco. Wszyscy policjanci (Bosco, Faith, Cruz, Ty) pojechali do szpitala, gdzie również przeprowadzono zamach na ich życie. W strzelaninie poważnie ucierpiał Bosco – ratując życie Faith (osłonił ją własnym ciałem) dostał trzy kulki w klatkę piersiową i jedną w twarz . Stan Bosco był krytyczny, ale po kilku miesiącach spędzonych w szpitalu Bosco wrócił do pracy w policji mimo tego, iż miał problemy ze wzrokiem. Z tego powodu nie radził sobie na strzelnicy, więc poprosił Faith o to, żeby za niego strzelała. Faith się nie zgodziła. Tak zaczął się jej konflikt z Bosco. Również z powodu złego wzroku Bosco w trakcie akcji postrzelił Monroe, która straciła dziecko. Na szczęście Bos zaczął ćwiczyć strzelanie i przy okazji wzrok. Uratował życie Emily – córki Faith – która została napadnięta przez świrniętego wampira Dante`go. Bosco mógł wrócić do pracy na stałe, jednak posterunek został podpalony. Po zamknięciu posterunku Bosco został przeniesiony gdzieś indziej (do tego samego komisariatu, w którym pracuje Faith) i nadal pracuje jako policjant robiąc to co kocha najbardziej, czyli pracując na ulicy i łapiąc przestępców.

Wywiad przetłumaczony z angielskiego na polski przez Cruz

Życiorys:

Kariera Jasona zaczęła się gdy miał 19 lat zagrał w filmie „Mr. and Mrs. Bridge”, w którym główne role grali Paul Newman i Joanne Woodward. Po tym dość znaczącym epizodzie przeniósł się do Los Angeles i skoncentrował się na swojej karierze. Po roku wreszcie się udało zagrał w „Big Boys Don’t Cry”. Potem przyszedł czas na „Higher Learning” w reżyserii John’a Singleton’a i w „Road Racers” Robert’a Rodriguez’a. W latach 1995-1996 mogliśmy go podziwiać w serialu „Beverly Hills, 90210” . Obecnie mieszka ze swoją żoną w Nowym Jorku.

Jason zagrał w teledysku Bon Jovi „Always”

Filmografia:

2004: Heart of the Beholder jako Deetz
2001: Christmas in Rockefeller Center jako Jason Wiles
1999-2005: Brygada ratunkowa (Third Watch) jako Maurice ‚Bosco’ Boscorelli
1990-2000: Beverly Hills, 90210 jako Colin Robbins 91995-1996)
1998: To Have & to Hold jako Michael McGrail
1997: Przestępczy świat (Underworld, The (II))
1997: Grzeczne dzieci (Kitchen Party) jako Steve
1997: Podróż znikąd (Out of Nowhere) jako Brad Johnson
1995: Angel`s tide
1995: Szybki jak wiatr (Windrunner) jako Greg Cima
1994: Ostry dyżur (ER) jako Oficer Maurice ‚Bosco’ Boscorelli(gościnnie)
1994: Wyścigowcy (Roadracers) jako Teddy Leather

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 10.0/10 (2 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: +1 (from 1 vote)
Bosco, 10.0 out of 10 based on 2 ratings

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *